Implanty zębowe – vademecum

49 Likes Comment

Implanty zębowe stały się bardzo popularne. Chociaż ich cena jest wciąż wysoka, to chętnych nie brakuje. Dlaczego? I co wpływa na ich wciąż rosnącą popularność? Implant zachowuje się jak nasz własny ząb, organizm nie traktuje go jak “intruza” tylko jako swoją naturalną część. Implanty jednak nie podlegają działaniu próchnicy oraz są najlepszą alternatywą dla tradycyjnych protez zębowych.

Jak zakłada się implanty zębowe?

Zabieg składa się z trzech etapów. Pierwszym z nich jest samo wszczepienie implantu, drugim wkręcenie śruby gojącej, natomiast trzecim zamocowanie korony, czyli sztucznego zęba. Wszczepienie implantu to utworzenie w kości otworu, w którym będzie możliwe umieszczenie śruby. Zabieg implantacji jest bezbolesny ponieważ zawsze odbywa się po podaniu mocnego znieczulenia. Śruba tworzy sztuczny korzeń, który wrasta w ciało i scala się z nim. Nasz organizm traktuje wszczepiony implant jako swoją część. Po wygojeniu się rany lekarz wkręca śrubę, która stanowi trzon dla korony zęba. Ma to miejsce kilka tygodni po pierwszej wizycie w gabinecie.Etap drugi trwa 14 dni i po tym okresie możliwe jest założenie korony.

Ceny zabiegów implantologicznych

Ceny zabiegów są dość wysokie, bowiem wszczepienie pojedynczego implantu to wydatek rzędu 3000 zł. Jednak duże miasta, takie jak na przykład Kraków, posiadają wiele klinik, w których wykonuje się zabiegi z zakresu implantologii i możemy znaleźć również miejsca, w których zabieg ten przeprowadzony zostanie w niżej cenie przy zachowaniu wysokiej jakości usług.

Źródło artykułu: http://www.dentalimplantspoland.international/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *