Soczewki kontaktowe a wakacje

33 Likes Comment

Choć soczewki kontaktowe to wielkie udogodnienie dla każdej osoby z wadą wzroku, niewłaściwe przygotowanie ich użytkownika podczas wakacji, może dać się we znaki. Na szczęście wystarczy pamiętać zaledwie o kilku kwestiach, aby nie zepsuć sobie przez nie wypoczynku.

Zapasowe soczewki

Niezależnie od tego jak długa wycieczka się Tobie szykuje i jak bardzo jest ona zaplanowana, jeśli nie korzystasz wymiennie z okularów korekcyjnych – miej zawsze przy sobie zapasowe soczewki kontaktowe. Takie działanie pomoże Tobie zapobiec nieprzyjemnym sytuacjom i nie zepsuje Tobie wakacji. Szczególnie jest to ważne jeśli masz na tyle dużą wadę wzroku, że bez korekcji spada Twój komfort życia.

Mały płyn do soczewek

Jeśli korzystasz z soczewek kontaktowych wielorazowego użytku (dwutygodniowe lub miesięczne) koniecznie musisz mieć ze sobą płyn pielęgnacyjny do ich czyszczenia i dezynfekcji. Na wakacjach najlepszy będzie taki w mniejszej pojemności (60-120 ml). Pozwoli to na zachowanie higieny, a dodatkowo nie zabierze miejsca w bagażu.

Krople do oczu

Sztuczne łzy i soczewki kontaktowe to najlepsi przyjaciele. Każdy użytkownik soczewek zdaje sobie sprawę z tego jak ważny jest komfort i wygoda, a to gwarantuje m.in. nawilżenie soczewek. Najlepsze nawilżenie natomiast dają krople do oczu, posiadające w swoim składzie hialuronian sodu. Najważniejsze to wybrać odpowiedni,

Okulary przeciwsłoneczne

Wyjeżdżając na wakacje, często pamiętamy by chronić przed słońcem naszą głowę i ciało, zapominając przy tym o naszych oczach. Tymczasem soczewki kontaktowe wyposażone w filtr UV wraz z okularami przeciwsłonecznymi dają nam 100% ochrony przed szkodliwością promieniowania ultrafioletowego.

Uważaj na wodę

W wodzie, szczególnie tej jaka jest w morzach i jeziorach znajduje się wiele bakterii i drobnoustrojów, które jeśli dostaną się do oczu z soczewkami mogą rozwinąć się w poważne zmiany chorobowe. Jeśli więc wiesz, że jedziesz nad wodę i będziesz do niej wchodzić – pamiętaj by zdjąć na ten czas soczewki kontaktowe lub założyć jednodniowe, a po wyjściu z wody natychmiast wymień na nowe.

Spanie w soczewkach

Chcąc oszczędzić czas i miejsce w bagażu, myślisz o tym, żeby nie brać płynu pielęgnacyjnego i spać w soczewkach? Zdecydowanie odradzamy. Przełoży się to na odczuwany przez Ciebie komfort i ostrość widzenia.

Soczewki jednodniowe

Jeśli nie chcesz na wyjeździe przejmować się codzienną higieną soczewek, pomyśl nad soczewkami jednodniowymi, do których nie będziesz potrzebować żadnego płynu. Przed spaniem tylko ściągniesz soczewki i wyrzucisz do kosza a rano na oczach będziesz mógł mieć zupełnie świeże soczewki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *